Ukraina robi wszystko, aby zostać członkiem europejskiej rodziny – Szmyhal

Ukraina robi wszystko, aby zostać członkiem europejskiej rodziny – Szmyhal

Ukrinform
Ukraina podziela wartości europejskie i robi wszystko, aby stać się członkiem europejskiej rodziny – napisał Premier Ukrainy Denis Szmyhal na Twitterze.

„Dziś (9 maja – tłum.) w państwach UE obchodzony jest Dzień Europy. Ten dzień symbolizuje pokój, jedność i wspólne dążenia krajów europejskich do pomnożenia wartości ludzkich. Ukraina podziela te idee i robi wszystko, aby stać się członkiem europejskiej rodziny”- napisał Szmyhal.

Przypomnijmy, 9 maja Europa obchodziła 70. rocznicę powstania UE. Tego dnia w 1950 r. francuski minister spraw zagranicznych Robert Schuman zainicjował proces integracji europejskiej, proponując połączenie przemysłu metalurgicznego i węglowego w wielu krajach europejskich. Ten dzień jest uważany za narodziny Unii Europejskiej.

Dzień Europy, wraz z wspólną walutą (euro), flagą i hymnem, jest symbolem UE jako siły politycznej.

Na Ukrainie Dzień Europy obchodzony jest w trzecią sobotę maja, jako dzień wspólnych wartości, wspólnej historii wszystkich narodów kontynentu. Warto zauważyć, że Ukraina jest jedynym krajem spoza UE, który obchodzi Dzień Europy na szczeblu państwowym.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-