Kuleba nazwał priorytety Ukrainy w polityce zagranicznej

Kuleba nazwał priorytety Ukrainy w polityce zagranicznej

Ukrinform
Teraz jest dobry czas, aby przejść do większego zaangażowania w budowanie relacji z krajami regionu Azji i Pacyfiku, co Ukraina będzie traktować priorytetowo w swojej polityce zagranicznej – czytamy w artykule Ministra Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleby dla wydania”Diplomat”.

„Rzeczywiście, chcemy widzieć więcej Azji na Ukrainie, i także więcej widzieć Ukrainy w Azji. Ostatnie wydarzenia zmuszają nas wszystkich do ponownego przemyślenia koncepcji „international business as usual»” oraz do poszukiwania nowych rozwiązań i rozwijania nowych niezawodnych długoterminowych partnerstw ”- napisał Kuleba .

Kuleba jest przekonany, że Ukraina spełnia wszystkie warunki, aby stać się ważnym łącznikiem między UE a Azją.

„Droga Ukrainy do integracji z Unią Europejską pozostaje niezmieniona i zamierzamy nadal wzmacniać więzy transatlantyckie. Widzę, że nowe tempo partnerstwa z Azją jest naturalne i uzupełnia nasze europejskie aspiracje. Chodzi o to, aby stać się ważnym łącznikiem między Unią Europejską a Azją”- napisano.

Od 2016 r. handel towarami i usługami Ukrainy z ASEAN wzrósł o prawie 45%, a eksport Ukrainy - o 48%.

„Jednak szczerze wierzę, że obecne wskaźniki nie pokazują istniejącego potencjału. Ukraina i ASEAN mogą naturalnie uzupełniać swoją gospodarkę, wykorzystując potencjał informatyczny i rolniczy”- powiedział Kuleba.

Jako przykład udanej współpracy przytacza relacje Ukrainy z Singapurem, gdzie handel dwustronny czterokrotnie wzrósł w ciągu ostatnich trzech lat.

„Ambasady Ukrainy w Indonezji, Malezji, Tajlandii, Singapurze i Wietnamie stanowią solidne podstawy do pogłębienia stosunków handlowych, inwestycyjnych i turystycznych z ASEAN. W ubiegłym roku wzrosła liczba turystów z Azji Południowo-Wschodniej na Ukrainę i wiem, że Ukraińcy są zawsze mile widziani w tej części świata - powiedział minister.

Kuleba jest przekonany, że zmiany zachodzące na świecie w wyniku pandemii koronawirusa to właściwy czas dla wszystkich krajów na przyjrzenie się własnym słabościom, pracę w celu zapewnienia nieprzerwanego zaopatrzenia, wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, pomoc obywatelom w znalezieniu pracy i rozwoju ich działalności.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-