Następne spotkanie ministerialne w formacie normandzkim odbędzie się za miesiąc – Maas

Następne spotkanie ministerialne w formacie normandzkim odbędzie się za miesiąc – Maas

Ukrinform
Ministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji uzgodnili za miesiąc spotkać się powtórnie, by przeprowadzić rozmowy w celu przygotowania warunków do szczytu przywódców „formatu normandzkiego” - powiedział szef niemieckiego MSZ Heiko Maas po wspólnej wideokonferencji, informuje Ukrinform.

„Pandemia utrudnia nie tylko zorganizowanie nowego szczytu, ale także fakt, że wdrożenie uzgodnionych rozwiązań jest skomplikowane ... Warunkiem nowego szczytu jest wypełnienie już osiągniętych porozumień” - wyjaśnił Maas.

Według niego nie jest tajemnicą, że wiele decyzji szczytu paryskiego nie zostało jeszcze wypełnionych, a wiele punktów Porozumień Mińskich pozostaje niezrealizowanych.

Minister podkreślił, że celem tego spotkania było nadanie nowego impulsu temu procesowi i wytworzenie „nacisku” na zrobienie tego, co można zrobić, a mianowicie w kwestii tworzenia nowych punktów kontrolnych, rozminowania i wymiany więźniów itp.

Obaj partnerzy zachodni cieszą się, że Rosja i Ukraina potwierdzają swoje zobowiązanie do dalszego wdrażania porozumień paryskich. Maas stwierdził, że trudno osiągnięte kompromisy nie powinny zostać zmarnowane.

Jego zdaniem każda ze stron powinna dołożyć starań, aby otworzyć drogę do nowego szczytu „w dającej się przewidzieć przyszłości”.

Ministrowie zgodzili się ponownie spotkać na szczeblu ministerialnym za 4 tygodnie w formacie normandzkim, aby kontrolować, jak idą prace z realizowania porozumień w terenie i omówić dalsze kwestie, które pozostają otwarte - powiedział Maas.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-