Ministrowie obrony Ukrainy i Kanady ustalili priorytety współpracy dwustronnej

Ministrowie obrony Ukrainy i Kanady ustalili priorytety współpracy dwustronnej

Ukrinform
Minister obrony Ukrainy Andrij Zahorodniuk omówił z ministrem obrony narodowej Kanady Harjit Singh Sajjanem wyniki i dalsze kierunki dwustronnej współpracy obronnej - donosi służba prasowa MOU.

„Andrij Zahorodniuk i Harjit Singh Sajjan rozmawiali o obecnym stanie dwustronnej współpracy obronnej. Mówiono, że w latach 2015-2020 ponad 6 700 ukraińskich żołnierzy zostało przeszkolonych w czterech ośrodkach szkoleniowych na Ukrainie. Obecnie na Ukrainie jest 150 instruktorów kanadyjskich” - odnotowano w wiadomości.

Podobno w kanadyjskich instytucjach szkolenia wojskowego zakończyło szkolenie ponad 800 żołnierzy i personelu wojskowego. Dziś w Kanadzie uczy się się sześciu przedstawicieli sił zbrojnych.

Minister obrony Ukrainy Andrij Zahorodniuk przebywa obecnie w Brukseli w kwaterze głównej NATO.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-