Ukraina dyskutuje z NATO o dostępie do systemu zamówień obronnych

Ukraina dyskutuje z NATO o dostępie do systemu zamówień obronnych

Ukrinform
Podczas spotkania Komisji NATO-Ukraina omawiano kwestię przyjęcia Ukrainy do systemu zamówień obronnych Sojuszu – powiedział wicepremier ds. Integracji europejskiej i euroatlantyckiej Ukrainy Dmytro Kuleba na konferencji prasowej w Kwaterze Głównej NATO, donosi korespondent Ukrinform.

„Omówiliśmy szczegółowo, w jaki sposób Ukraina uzyska dostęp do systemu zamówień w dziedzinie obronności, który istnieje w NATO, ponieważ chcemy stworzyć ukraińskim eksporterom nowe możliwości sprzedaży naszych produktów państwom członkowskim NATO” - powiedział Kuleba.

Zaznaczył, że NATO ma system zakupów obronnych podobny do ukraińskiego systemu ProZorro, który pozwala nie tylko kupować takie towary, ale także sprzedawać własne.

„Kupowanie jest teraz łatwiejsze. Ale przy sprzedaży na tej platformie nadal należy podjąć pewne kroki, w szczególności, aby nauczyć ukraińskie firmy i ukraińskich producentów, jak wejść do tego systemu, jak w nim pracować, jak sprzedawać swoje towary i zarabiać pieniądze. Omawialiśmy z Sojuszem, jak zorganizować dla nas takie szkolenia - powiedział ukraiński urzędnik.

Zauważył, że aby Ukraina mogła w pełni zaangażować się w system zamówień NATO, w Brukseli powinna odbyć się duża prezentacja dla aliantów, aby mogli lepiej zrozumieć możliwości Ukrainy. W tym celu NATO ma już niektóre z omawianych dziś formatów.

Kuleba podkreślił, że kategorie producentów ukraińskich, którzy będą zaangażowani w taką współpracę, nie powinny być zawężane tylko przez producentów broni.

„Mówimy o każdym sprzęcie lub rzeczach związanych z obronnością. Oni (NATO) otrzymają dodatkowe skuteczne narzędzie do zwiększenia sprzedaży. Z naszej strony otrzymamy narzędzie motywujące ukraińskich producentów do wytwarzania produktów spełniających normy NATO, ponieważ widzą, że mogą kupować. To obopólnie korzystna historia dla wszystkich. Rozmawialiśmy o konkretnych rzeczach, które możemy zrobić, aby wejść do tego systemu”- powiedział urzędnik.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-