Iwanisowa wydalili z partii „Sługa Narodu”

Iwanisowa wydalili z partii „Sługa Narodu”

Ukrinform
Roman Iwanisow został wydalony ze składu frakcji partii „Sługa Narodu”.

Zostało to ogłoszone na posiedzeniu parlamentu przez przewodniczącego Rady Najwyższej Dmytro Razumkowa, poinformował korespondent Ukrinformu.

„Zgodnie z trzecią częścią artykułu 60 Regulaminu Rady Najwyższej Ukrainy informuję, że frakcja partii politycznej „Sługa Narodu” na posiedzeniu w dniu 2 grudnia 2019 roku postanowiła wykluczyć z frakcji parlamentarnej Iwanowa Romana Waleryjewicza”, poinformował Razumkow.

Jak informował Ukrinform, wcześniej w sieciach społecznościowych napisano, że poseł Iwanisow został skazany w 1996 roku na podstawie części 3 artykułu 117 kodeksu karnego (gwałt na małoletnim) i części 2 artykułu 118 (gwałt na małoletnim w nienaturalny sposób).

Sam poseł Roman Iwanisow nazwał tę informację fałszywą.

20 listopada na odprawie prokurator generalny Rusłan Riaboszapka ogłosił, że poseł Ukrainy od partii „Sługa Narodu” ma kryminalną przeszłośći i był skazany za gwałt na nieletnim.

25 listopada prezydent Wołodymyr Zełenski ogłosił, że poseł Iwanisow został wydalony z partii „Sługa Narodu”.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-