Zełenski nazwał Polskę jednym z ważnych adwokatów Ukrainy w Europie

Zełenski nazwał Polskę jednym z ważnych adwokatów Ukrainy w Europie

Ukrinform
Polska cały czas pomaga Ukrainie i jest ważnym adwokatem Kijowa w Europie – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zeleński w wywiadzie dla zachodnich mediów, w tym polskiej gazety Gazety Wyborczej.

„Polska cały czas nam bardzo pomaga. Jest jednym z naszych ważnych adwokatów w Europie. Polska stale mówi głośno: „Przyjmijmy Ukrainę do UE” - powiedział Zeleński.

Dodał, że Polska zawsze podkreśla, kto prowadzi wojnę w Donbasie i kto anektował Krym.

„Mamy dobre relacje z Polską. Dlatego bardzo chciałbym, aby Polska po prostu nie zmieniła swojej pozycji wobec Ukrainy”- podkreślił Zełenski.

Zeleński był z wizytą w Polsce od 31 sierpnia do 1 września.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-