Honczaruk przybył do obwodu lwowskiego z powodu opóźnienia sezonu grzewczego

Honczaruk przybył do obwodu lwowskiego z powodu opóźnienia sezonu grzewczego

Ukrinform
Premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk przyjechał do obwodu lwowskiego z roboczą wizytą z powodu sytuacji z opóźnieniem sezonu grzewczego w Nowojaworowsku i Nowym Rozdolu.

Poinformował o tym korespondent Ukrinformu z miejscu zdarzenia.

„Naftogaz ciepło” spłaci dług. Ludzie powinni czuć się chronieni. Wypełnienie wszystkich dokumentów zajmie 3-4 dni”, powiedział Honczaruk.

Podkreślił, że osoby odpowiedzialne za zakłócenie sezonu grzewczego we Lwowie zostaną ukarane.

Minister rozwoju wspólnot i terytoriów Olena Babak, która również przybyła do obwodu lwowskiego, podkreśliła, że ​​nie później niż 18 listopada mieszkańcy regionu otrzymają ciepło z Nowojaworowskiej TEC.

Również we Lwowie jest szef NAK „Naftogaz” Andrij Kobolew.

Po Nowojaworowsku urzędnicy odwiedzą Nowy Rozdol, gdzie sytuacja jest bardziej skomplikowana, ponieważ istnieje problem z częściowo zdemontowanym sprzętem.

Jak informował Ukrinform, problemy z ogrzewaniem w Nowojaworowsku i Nowym Rozdolu zaczęły się po tym, jak NABU ujawniło dwie elektrociepłownie należące do braci Dubnewiczów w kradzieży gazu o wartości 1,5 miliarda hrywien. Następnie sąd aresztował te przedsiębiorstwa, a agencja państwowa ARMA przekazała pod kierownictwo firmy „Garant Energo M”, firmy wybranej po przetargu. Nowy kierownik nie poradził sobie jednak z funkcjami, ponieważ wystąpiły problemy z personelem, a część wyposażenia elektrowni cieplnej została zdemontowana przez starych właścicieli.

Po serii apeli Lwowskiej Okręgowej Administracji Państwowej do różnych departamentów sytuację ogrzewania w obu miastach przejął pod kontrolę premier Ołeksij Honczaruk. Następnie Komisja ds. Sytuacji Awaryjnych LOGA uznała sytuację za nadzwyczajną, a Gabinet Ministrów wydał rozporządzenie upoważniające do zmiany spółki zarządzającej.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-