Rosja nie wpuściła jeszcze misji ONZ na okupowany Krym

Rosja nie wpuściła jeszcze misji ONZ na okupowany Krym

Ukrinform
Na okupowanym Krymie liczba przeszukiwań Tatarów krymskich wzrosła dwukrotnie w porównaniu z pierwszą połową 2018 roku - donosi prokuratura Autonomicznej Republiki Krymu, odnosząc się do przemówienia Matildy Bogner podczas spotkania z przedstawicielami prokuratury Szefa Misji Monitorującej ONZ.

„Raport zauważa, że ​​liczba przeszukiwań Tatarów krymskich na okupowanym Krymie w pierwszej połowie 2019 r. podwoiła się w porównaniu z pierwszą połową 2018 r. Rosyjskie władze nadal wywożą zatrzymanych do Federacji Rosyjskiej i oskarżają ludzi o ekstremizm za publikowanie postów w portalach społecznościowych, opublikowanych jeszcze przed okupacją półwyspu”- powiedziała w oświadczeniu.

Ponadto Bogner powiedziała, że misja nie może prawidłowo działać na terytoriach okupowanych, ponieważ „Federacja Rosyjska, jako okupacyjna władza, nie dała misji dostępu do Półwyspu, zgodnie z rezolucjami Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, co do integralności terytorialnej Ukrainy.”

Nowy raport na temat sytuacji w zakresie praw człowieka na Krymie obejmuje okres od 16 maja do 15 sierpnia 2019 r.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-