Rada Najwyższa zdymisjonowała CKW: „za” - 341 ZDJĘCIA

Rada Najwyższa zdymisjonowała CKW: „za” - 341 ZDJĘCIA

Ukrinform
Rada Najwyższa przyjęła rezolucję „W sprawie wcześniejszego wygaśnięcia uprawnień całego składu Centralnej Komisji Wyborczej”.

Odpowiednią decyzję poparło 341 posłów z wymaganym minimum 300, informuje korespondent Ukrinformu.

„Zgodnie z ust. 21 pierwszej części art. 85 Konstytucji Ukrainy i art. 311 ustawy Ukrainy„ Na temat Centralnej Komisji Wyborczej ”oraz biorąc pod uwagę umotywowane oświadczenie Prezydenta Ukrainy, Rada Najwyższa Ukrainy postanawia: znieść uprawnienia całej Centralnej Komisji Wyborczej przed terminem”, powiedziano w rezolucji.

Decyzja wchodzi w życie z dniem jej przyjęcia.

Jak informowaliśmy, 9 września prezydent Wołodymyr Zełenski przedstawił Radzie Najwyższej projekt rozporządzenia o wcześniejszym odwołaniu członków Centralnej Komisji Wyborczej.

11 września Komitet Rady Najwyższej ds. Organizacji Władzy Państwowej, Samorządu Lokalnego, Rozwoju Regionalnego i Rozwoju Miast poparł ten projekt Prezydenta.

Prezydent w szczególności uzasadnił to oświadczeniem faktem, że podczas rejestracji CKW była rzekomo stronnicza i działała sprzecznie z zasadami ustanowionymi w prawie wyborczym. W oświadczeniu zauważono również, że sąd uchylił 28 decyzji CKW.

Rada Najwyższa zatwierdziła obecny skład CKW w dniu 20 września 2018 roku. Wcześniej RN nie mogła uzgodnić mianowania nowych członków CKW przez cztery lata, mimo że mandat 12 z 15 członków CKW wygasł w czerwcu 2014 r., a kolejnemu w lutym 2017 r.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-