Unia Europejska przedłużyła sankcje wobec Federacji Rosyjskiej o sześć miesięcy

Unia Europejska przedłużyła sankcje wobec Federacji Rosyjskiej o sześć miesięcy

Ukrinform
Rada UE w randze stałych przedstawicieli w czwartek postanowiła przedłużyć do 15 marca 2020 roku sankcje UE za działania przeciwko integralności terytorialnej Ukrainy.

Odpowiedni komunikat został opublikowany na stronie internetowej Rady Europy.

„Rada przedłużyła środki ograniczające z powodu działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających na kolejne sześć miesięcy - do 15 marca 2020 roku. Działania obejmują zamrożenie aktywów i ograniczenie podróży. Teraz są one stosowane do 170 osób i 44 organizacji”, podano w raporcie.

Odpowiednie informacje, a także uzasadnienie powodów, dlaczego wymienione osoby i organizacje znalazły się na liście sankcji, zostały zaktualizowane.

Zgodnie ze sprawozdaniem Rada UE podjęła decyzję w sprawie procedury pisemnej. Wspomniane akty prawne zostaną opublikowane w Dzienniku Urzędowym UE w dniu 13 września 2019 r.

Rada Europejska przypomina, że ​​oprócz powyższych sankcji nadal obowiązują inne środki ograniczające podjęte wobec Rosji w odpowiedzi na kryzys na Ukrainie. Należą do nich sankcje ekonomiczne wpływające na niektóre sektory rosyjskiej gospodarki, które obowiązują do 31 stycznia 2020 roku. W tym samym rzędzie są środki ograniczające w odpowiedzi na nielegalną aneksję Krymu i Sewastopola, których działania ograniczają się do terytorium Krymu i Sewastopola - jak dotąd sankcje te obowiązują do 23 czerwca 2020 r.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-