Tusk publicznie zaprzeczył słynnemu oświadczeniu Putina o upadku ZSRR

Tusk publicznie zaprzeczył słynnemu oświadczeniu Putina o upadku ZSRR

Ukrinform
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk podczas wizyty w Gruzji publicznie skomentował słynne oświadczenie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, że ​​upadek Związku Radzieckiego był „największą katastrofą geopolityczną” XX wieku.

„Upadek Związku Radzieckiego nie był największą katastrofą geopolityczną stulecia. Dziś w Gruzji chcę powiedzieć głośno i wyraźnie: upadek ZSRR był błogosławieństwem dla Gruzinów, Polaków, Ukraińców i całej Europy Środkowej i Wschodniej. A także dla Rosjan” - napisał Tusk na swojej oficjalnej stronie na Twitterze.

Jak informowaliśmy, w dniach 11-12 lipca, w gruzińskim mieście Batumi, Donald Tusk weźmie udział w międzynarodowej konferencji wysokiego szczebla poświęconej 10 rocznicy organizacji Partnerstwa Wschodniego.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-