Rosja rozmieściła rakiety „Iskander” w pobliżu granicy z Ukrainą - Fox News

Rosja rozmieściła rakiety „Iskander” w pobliżu granicy z Ukrainą - Fox News

Ukrinform
Zdjęcia satelitarne zarejestrowały nowe rozmieszczenie rosyjskich systemów rakietowych „Iskander” w pobliżu ukraińskiej granicy - donosi Fox News, powołując się na sprawozdanie wywiadu firmy Imagesat International, która robi zdjęcia Ziemi z Kosmosu.

„Na zdjęciach satelitarnych, które zostały zrobione w czwartek, odnotowano nowe rozmieszczenie rosyjskich pocisków rakietowych i wyrzutni „Iskandera” w pobliżu granicy z Ukrainą" - napisano w sprawozdaniu.

W sprawozdaniu piszą również, że rosyjski sprzęt znajduje się w Krasnodarze, w odległości prawie 435 kilometrów od granicy ukraińskiej.

Na zdjęciach satelitarnych widać, że obok "Iskandera" znajdują się bunkry i inne hangary dla magazynów.

W pobliżu jednej z wyrzutni znajduje się pojazd, który umożliwia szybkie przeładowanie pocisków w wyrzutni.

Na zdjęciach widać również, że w jednym z hangarów drzwi były otwarte i odnotowano, że wyjeżdżał z niego jakiś pojazd.

Należy podkreślić, że zasięg pocisków balistycznych typu Iskander sięga około 500 km i może przenosić zarówno niekonwencjonalne pociski, jak i pociski nuklearne. To z kolei może zagrozić większości sojuszników NATO w Europie.

Według Fox News, Moskwa rozmieściła również cztery wyrzutnie wraz z jednym systemem do ładowania w pobliżu granicy z Mongolią, w Ułan Ude, na południu Rosji.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-