Zełenski: Pomoc wzmocni siły zbrojne i będzie mocnym sygnałem dla Kremla, że ​​Stany Zjednoczone są z Ukrainą

Zełenski: Pomoc wzmocni siły zbrojne i będzie mocnym sygnałem dla Kremla, że ​​Stany Zjednoczone są z Ukrainą

Ukrinform
Amerykańskie wsparcie nie tylko wzmocni Siły Zbrojne, ale także będzie potężnym sygnałem dla Moskwy, że Stany Zjednoczone stoją po stronie Ukrainy i będą chronić demokrację na świecie.

Jak podaje Ukrinform, powiedział to prezydent Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla CBS.

„To wsparcie naprawdę wzmocni Siły Zbrojne Ukrainy. Straciliśmy inicjatywę. Teraz mamy wszelkie szanse, aby ustabilizować sytuację i przejąć inicjatywę” – powiedział Zełenski.

Według głowy państwa Ukraina przygotowuje się do dużej ofensywy rosyjskiej, która spodziewana jest w nadchodzących miesiącach, prawdopodobnie przed początkiem lata.

„Właściwe przygotowanie oznacza posiadanie broni i sprzętu wojskowego potrzebnego do przeciwstawienia się przyszłemu atakowi na „pełną skalę” oraz zdobycie go, zanim on nastąpi – wyjaśnił.

"Przygotowujemy się. Personel jest w przygotowaniu. Wojsko się szkoli. Nie chcę się powtarzać, ale czekamy na systemy uzbrojenia, bo chcemy, żeby brygady były w pełni obsadzone. Część z nich wyczerpała swoje zasoby. Musimy je wymienić. Ale te nowe brygady muszą mieć broń” – podkreślił prezydent.

Zełenski podkreślił także, że pomoc USA nie tylko wzmocni Ukrainę w jej obronie przed Rosją, ale także „wyśle ​​Kremlowi mocny sygnał, że to nie będzie drugi Afganistan” (który został talibam po wycofaniu wojsk amerykańskich w 2021), „a Stany Zjednoczone pozostaną przy Ukrainie, będą chronić Ukraińców i będą chronić demokrację na świecie”.

Jak podał Ukrinform, Izba Reprezentantów USA przyjęła w sobotę pakiet aktów prawnych obejmujących pomoc zagraniczną na łączną kwotę 95 miliardów dolarów, w tym 61 miliardów dolarów na wsparcie Ukrainy.

Foto: Kancelaria Prezydenta


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-