Zełenski rozmawiał o rozszerzeniu sankcji wobec Federacji Rosyjskiej z Kanclerzem Skarbu Wielkiej Brytanii

Zełenski rozmawiał o rozszerzeniu sankcji wobec Federacji Rosyjskiej z Kanclerzem Skarbu Wielkiej Brytanii

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawiał z kanclerzem skarbu Wielkiej Brytanii Jeremy Huntem o możliwości rozszerzenia środków ograniczających wobec Rosji.

 Po rozmowie Zełenski ogłosił to w Telegramie – podaje Ukrinform.

„Spotkałem się z kanclerzem skarbu Wielkiej Brytanii Jeremy Huntem. Dziękuję za największy pakiet pomocy obronnej z Wielkiej Brytanii w wysokości pół miliarda funtów” – napisał Zełenski.

Jak poinformowało Biuro Prezydenta, głowa państwa odnotowała decyzję Wielkiej Brytanii o zwiększeniu finansowania potrzeb obronnych rządu Wielkiej Brytanii do 2,5% PKB.

„Dziękuję za taki krok, za decyzję, która nie tylko pomoże Ukrainie w przyszłości, ale także wzmocni bezpieczeństwo w Europie. To jest bardzo ważne. Byłoby dobrze, gdyby inne państwa europejskie także zwiększyły swoje wydatki na obronę. Wzmocniłoby to znacząco potencjał obronny Europy w obliczu potencjalnych wyzwań” – zauważył Prezydent.

Strony zwróciły także szczególną uwagę na politykę sankcyjną.

„Ważne jest rozszerzenie środków ograniczających wobec Rosji i uniemożliwienie obchodzenia sankcji” – podkreślił Zełenski.

Podziękował także społeczeństwu, rządowi, premierowi i parlamentowi Wielkiej Brytanii za wspieranie Ukrainy od pierwszych dni rosyjskiej inwazji.

Wideo: Oficjalny kanał Prezydenta Ukrainy

„Wysoko cenimy partnerstwo między naszymi państwami. Ważne, że podpisaliśmy pierwszą umowę o współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa z Wielką Brytanią” – powiedział Wołodymyr Zełenski.

Jak podaje Ukrinform, Wielka Brytania przeznaczyła dla Ukrainy największy w historii pakiet pomocowy .

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta Ukrainy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-