Zełenski o pomocy USA: Ukraina zrobi wszystko, żeby zrekompensować te pół roku

Zełenski o pomocy USA: Ukraina zrobi wszystko, żeby zrekompensować te pół roku

wideo
Ukrinform
W bieżącym tygodniu strony ukraińska i amerykańska porozumiały się w sprawie uzupełnienia pakietu pomocy wojskowej od Stanów Zjednoczonych po głosowaniu w Kongresie odpowiedniej ustawy.

Jak podaje Ukrinform, prezydent Wołodymyr Zełenski odnotował to w swoim wieczornym wystąpieniu wideo.

„Obecnie pracujemy tak ciężko, jak to możliwe, z naszymi amerykańskimi przyjaciółmi – ​​na wszystkich poziomach – aby operatywnie wypełnić ten pakiet ze Stanów Zjednoczonych dokładnie taką bronią, jakiej potrzebują nasi żołnierze. Od „atakamów” i artylerii, od broni przeciwpancernej i rakiet dla „hajmarsów” po niezbędną obronę przeciwlotniczą i sprzęt” – powiedział.

Zełenski wyraził wdzięczność prezydentowi USA i Amerykanom w przedsiębiorstwach obronnych produkujących broń na potrzeby wsparcia wojskowego.

„Cała nasza współpraca – między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi – każdy przejaw wsparcia dla naszej obronności jest teraz wzmocniony zarówno przez nasze narody, jak i wszystkich naszych partnerów, cały świat, który stara się żyć zgodnie z zasadami, a nie w warunkach przemocy i chaosu” – podkreślił.

Prezydent zauważył, że obecnie Ukraina zrobi wszystko, aby zrekompensować pół roku spędzone na debatach i wątpliwościach.

„To, co rosyjski okupant był w stanie zrobić w tym czasie, co planuje teraz Putin, musimy zwrócić przeciwko niemu. Wszystkie jego działania na froncie, wszystkie jego ataki na naszą energię, infrastrukturę, cały jego terror wobec naszych miast i wsi – wszystko to powinno zmobilizować nas, wszystkich na świecie, którzy naprawdę cenią życie, do wywarcia większej presji na Rosję” – powiedział.

Zełenski zauważył także, że wszystkie porozumienia z prezydentem Bidenem zostały w pełni zrealizowane.

Jak informowaliśmy, w środę prezydent USA Joe Biden podpisał ustawę HR 815 o dodatkowym finansowaniu potrzeb bezpieczeństwa narodowego, która obejmuje ponad 60 miliardów dolarów na wsparcie Ukrainy.

Podczas środowego orędzia do narodu Biden powiedział, że w ciągu najbliższych kilku godzin wysłany zostanie kolejny pakiet wsparcia obronnego dla Ukrainy.

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-