Nowy szef OBWE przybył na Ukrainę i spotkał się z Połtorakiem

Nowy szef OBWE przybył na Ukrainę i spotkał się z Połtorakiem

Ukrinform
Republika Słowacka, która obecnie przewodniczy OBWE, popiera suwerenność, integralność terytorialną, niezależność Ukrainy.

Rozwiązanie kryzysu we wschodniej Ukrainie jest jednym z priorytetowych zadań OBWE - poinformował Minister Obrony Ukrainy Stepan Połtorak podczas spotkania z Ministrem Spraw Zagranicznych i Europejskich Republiki Słowackiej Miroslavem Lajczakiem, który będzie przewodniczył OBWE w 2019 roku,- podaje służba prasowa Ministerstwa Obrony.

"Szczególnie chcę podziękować za nazwanie „rozwiązania kryzysu na Ukrainie i wokół niej"- jednym z kluczowych zadań OBWE w 2019 r. - powiedział Połtorak .

Ukraiński minister obrony przedyskutował z Miroslavem Lajczakiem udaną współpracę między ministerstwami obrony Ukrainy i Republiki Słowackiej, w szczególności w zakresie nawiązania dialogu wojskowo-politycznego, współpracy regionalnej, udziału Republiki Słowackiej w funduszach powierniczych NATO na rzecz Ukrainy w ramach działań przeciwminowych, a także w zakresie pomocy medycznej w rehabilitacji żołnierzy sił zbrojnych Ukrainy.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-