Irlandia przyjęła ponad 55000 ukraińskich uchodźców, ale więcej nie będzie w stanie – ambasador

Irlandia przyjęła ponad 55000 ukraińskich uchodźców, ale więcej nie będzie w stanie – ambasador

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ambasadorka Irlandii na Ukrainie Teresa Healy ostrzegła, że ​​w jej kraju, który przyjął już ponad 55000 ukraińskich uchodźców, nie ma już miejsc dla nowych migrantów.

Dyplomatka napisał o tym w artykule dla Europejskiej Prawdy, donosi Ukrinform.

Zaznaczyła, że ​​Irlandia wypełnia swój obowiązek pomocy Ukraińcom wysiedlonym przez tę straszną wojnę. Healy przypomniała również, że oprócz wsparcia udzielanego kanałami UE, Irlandia dostarczyła 20 mln euro pomocy humanitarnej Ukrainie i sąsiednim krajom oraz tymczasowo zniosła obowiązek wizowy dla Ukraińców na podróż do Irlandii.

„Irlandia nigdy nie widziała tak wielu osób przybywających jednocześnie w tak krótkim czasie. Teraz przyjmujemy ponad 55 tysięcy Ukraińców – to jest ponad 1% naszej populacji. Rząd, urzędnicy rządowi i publiczni oraz wolontariusze w całym kraju pilnie pracują, aby uporać się z kryzysem humanitarnym, zapewniając niezbędne wsparcie osobom ubiegającym się o azyl i inne usługi. Ale chcę powiedzieć i podkreślić, że teraz państwo ma ograniczoną liczbę bezpłatnych mieszkań socjalnych” – powiedziała ambasadorka.

Healy zauważyła, że w ostatnich dniach zdarzały się przypadki, gdy Irlandczycy nie byli w stanie tymczasowo przyjąć w odpowiednich warunkach nowo przybyłych Ukraińców, a także osób ubiegających się o ochronę międzynarodową z innych krajów.

„Staramy się przezwyciężyć ten problem, jest to dla nas bardzo ważne. Ale prosimy również Ukraińców o zrozumienie i ostrzegamy wszystkich, którzy planują teraz podróż do Irlandii, aby pamiętali, że pomimo naszych najlepszych starań i szczerych życzeń, możemy nie być w stanie zapewnić mieszkań komunalnych po przyjeździe”.

Podsumowując, Healy, jako pierwszy Stały Ambasador Irlandii na Ukrainie, odnotowała doskonałą współpracę z ukraińskimi wysokimi urzędnikami i społeczeństwem obywatelskim oraz wyraziła wiarę w świetlaną przyszłość dla Ukrainy.

Jak podawał Ukrinform, według Agencji ONZ ds. Uchodźców, po rozpoczęciu inwazji przez federację rosyjską Ukraińcy ponad 10 milionów razy przekraczali granicę państwową, aby wyjechać.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-