ambasador federacji rosyjskiej w Polsce oblany czerwoną farbą

ambasador federacji rosyjskiej w Polsce oblany czerwoną farbą

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ambasador federacji rosyjskiej w Polsce został oblany czerwoną farbą podczas próby złożenia wieńca pod pomnikiem żołnierzy radzieckich.

Według korespondenta Ukrinformu w Polsce setki Ukraińców zablokowały podejście ambasadora rosyjskiego do pomnika, krzycząc „raszyści”.

ambasador Siergiej Andreev w towarzystwie przedstawicieli ambasady rosyjskiej próbował dostać się do pomnika, ale aktywiści zablokowali mu drogę. Najpierw mieli potyczkę słowną, a w pewnym momencie jeden z aktywistów oblał ambasadora i wszystkich otaczających go Rosjan czerwonym płynem.

ambasador rosji w Polsce został oblany czerwoną farbą podczas próby złożenia wieńca pod pomnikiem żołnierzy radzieckich.

Następnie na miejsce zdarzenia wkroczyła policja, odpychając protestujących od delegacji ambasady rosyjskiej. rosjanie zwrócili się do swoich samochodów, ale w drodze do nich ponownie oblano ich czerwonym płynem, obrzucono czerwonymi goździkami, a z samochodu ambasadora zerwano rosyjską flagę.

Rosjanie odeszli, a setki protestujących nadal stoją w pobliżu pomnika i skandują hasła: „raszyści”, „Chwała Siłom Zbrojnym Ukrainy”, „Chwała Ukrainie”.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-