Kijów i osiem obwodów znalazły się w „pomarańczowej” strefie kwarantanny

Kijów i osiem obwodów znalazły się w „pomarańczowej” strefie kwarantanny

Ukrinform
Kijów i osiem obwodów znalazły się w pomarańczowej strefie kwarantanny pod względem zachorowalności na COVID-19.

Według Ukrinformu odpowiednie dane zostały opublikowane na stronie Ministerstwa Zdrowia.

W szczególności, miasto Kijów, obwód dniepropietrowski, doniecki, kijowski, ługański, nikołajewski, charkowski, chersoński, czerkaski są sklasyfikowane w pomarańczowej strefie zagrożenia epidemicznego pod względem występowania COVID-19.

Stanem na dzień 24 września wskaźnik zapadalności na COVID-19 w kraju wynosi 181 na 100000 osób, przy określonym wskaźniku 75 na 100000 osób.

W Kijowie wynosi on 166 na 100000 osób.

Najwyższy wskaźnik zapadalności występuje w obwodzie ługańskim - 411 na 100000 osób, czerniowieckim - 382, ​​tarnopolskim - 247, charkowskim - 262.

Ponadto w Kijowie przekroczono dynamikę poziomu hospitalizacji - 50,2% przy określonym wskaźniku 50%.

Według Ministerstwa Zdrowia przez trzy dni z rzędu przekroczono wskaźniki dynamiki poziomu hospitalizacji w 5 obwodach: dniepropietrowskim - 55,7%, donieckim - 88,8%, charkowskim - 54,5%, chersońskim - 52,1%, czerkaskim - 147,1% .

Stopień zapełnienia łóżek z respiratorami, który wynosi 65%, nie został przekroczony w żadnym regionie.

Jak informowaliśmy, we wszystkich regionach Ukrainy od dnia 23 września wprowadzono „żółty” poziom zagrożenia epidemicznego.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-