W Turcji zatrzymano statek z ukraińską załogą, kapitana aresztowano

W Turcji zatrzymano statek z ukraińską załogą, kapitana aresztowano

Ukrinform
W Turcji zatrzymano statek z ukraińską załogą pod zarzutem przemytu narkotyków, aresztowano kapitana i trzech marynarzy.

O tym poinormował Ukrinform marszałek MSZ Ołeh Nikolenko.

Powiedział, że 10 lipca tureccy stróże prawa zatrzymali w porcie Iskenderun statek MSC CAPUCINE R pod banderą Liberii, którego załoga składa się z 24 Ukraińców i jednego cudzoziemca.

„Następnego dnia prokuratura Iskenderun aresztowała kapitana statku i trzech jego marynarzy. Wszyscy są obywatelami Ukrainy. Zostali oskarżeni o przemyt narkotyków”- powiedział Nikolenko.

Przedstawiciel MSZ poinformował, że Ambasada Ukrainy w Turcji zapewnia zatrzymanym pomoc konsularną: nasi obywatele mają zapewnionego adwokata i tłumacza, konsulowie utrzymują kontakt z rodzinami zatrzymanych. Ponadto ukraińska placówka dyplomatyczna zwróciła się do strony tureckiej z prośbą o udostępnienie materiałów śledczych io widzenie z ukraińskimi marynarzami.

Nikolenko powiedział, że reszta załogi jest obecnie na pokładzie statku i uczestniczy w śledztwie jako świadkowie.

Zapewnił, że Departament Służby Konsularnej MSZ Ukrainy oraz Ambasada Ukrainy w Turcji kontrolują przebieg sprawy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-