Na Ukrainie podwoiło się finansowanie medycyny – Szmyhal

Na Ukrainie podwoiło się finansowanie medycyny – Szmyhal

Ukrinform
Ukraina podwoiła finansowanie systemu medycznego, aby móc walczyć z koronawirusem - powiedział premier Ukrainy Denys Szmyhal podczas przemówienia na Ogólnoukraińskim Forum „Ukraina 30. Koronawirus: wyzwania i odpowiedzi” - informuje korespondent Ukrinform.

„Finansowanie naszego systemu medycznego podwoiło się w ciągu ostatnich dwóch lat. Prawie 66 000 łóżek jest gotowych na przyjęcie pacjentów z koronawirusem. Jeśli Bóg pozwoli, nigdy nie będą potrzebne, ale system medyczny jest gotowy. Prawie 57 tysięcy łóżek z dopływem tlenu, sześć tysięcy wentylacji mechanicznej, zaopatrzenie w leki, moralna gotowość naszych lekarzy do walki z koronawirusem” - powiedział Szmyhal .

Według niego Ukraina ma jeden z najniższych wskaźników śmiertelności wśród krajów europejskich. Zdaniem szefa rządu, istotną zasługą są lekarze, którzy potrafili opracować protokoły leczenia i ratować ludzi.

Przypomnijmy, Ogólnoukraińskie Forum „Ukraina 30. Koronawirus: wyzwania i odpowiedzi” odbywa się w dniach 8-10 lutego. Trzydniowe wydarzenie jest platformą dialogu na temat pandemii i jej przezwyciężenia. W wydarzeniu udział biorą prezydent Wołodymyr Zełenski, premier Denys Szmyhal, przedstawiciele rządu, Rada Najwyższa przy wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia, UNICEF i Amerykańska Agencja ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID).

Na Forum omawiane są plany rządu na 2021 r. dotyczące przezwyciężenia pandemii: środki odbudowy gospodarki, pomoc grupom wrażliwym, adaptacja edukacji, współpraca z międzynarodowymi organizacjami finansowymi.

Ze względu na globalną skalę pandemii do forum dołączają czołowi przedstawiciele Unii Europejskiej jako strategiczni partnerzy Ukrainy w tej sprawie. Uczestnicy wydarzenia dokonują przeglądu wspólnego planu działań w zakresie szczepień, dzielą się międzynarodowymi doświadczeniami w walce z Covid-19 i doświadczeniami z jego wdrażania na Ukrainie, a także omawiają perspektywy otwarcia granic tych krajów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-