Główne drogi Ukrainy oczyszcza 1530 jednostek sprzętu

Główne drogi Ukrainy oczyszcza 1530 jednostek sprzętu

wideo
Ukrinform
1530 jednostek sprzętu i 1858 pracowników odśnieża drogi krajowe – napisała Państwowa Agencja Dróg Samochodowych Ukrainy (Ukravtodor) na Facebooku, donosi Ukrinform.

Należy podkreślić, że drogi są zabezpieczone materiałami przeciwoblodzeniowymi, a jezdnia i pobocza są odśnieżane. Przejazd po autostradach o znaczeniu państwowym jest zabezpieczony. W celu koordynowania działań służb odpowiedzialnych za prawidłowe połączenia transportowe przy Ukravtodor pracuje Sztab dla likwidacji skutków nadzwyczajnych sytuacji.

Zgodnie z informacją agencji, w nocy w obwodzie winnickim, wołyńskim, żytomierskim, lwowskim, rówieńskim, tarnopolskim, chmielnickim, kijowskim i czerkaskim spadło w nocy od 3 do 15 cm śniegu. Lekki śnieg obserwuje się w obwodzie dniepropietrowskim, donieckim, zaporoskim, kirowohradzkim, odeskim, połtawskim, czerniowieckim, chersońskim i charkowskim. W obwodzie mikołajowskim występuje śnieg z deszczem o temperaturze ujemnej, więc na pokryciu tworzy się od razu lód. Stan pokrycia na autostradzie o znaczeniu państwowym na większości obszarów jest zaśnieżony, w regionach południowych miejscami oblodzony.

Deszcz pada na granicy dróg obwodu zakarpackiego i lwowskiego. - tam nawierzchnia drogi jest mokra, a w obwodzie iwano-frankowskim – zaśnieżona.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-