W Kijowie na przystanek autobusowy wjechała taksówka, dwóch zabitych

W Kijowie na przystanek autobusowy wjechała taksówka, dwóch zabitych

zdjęcie, wideo
Ukrinform
W stolicy w piątek rano samochód firmy „Uber” wjechał na przystanek komunikacji miejskiej i uderzył w trzech pieszych, dwóch zmarło w wyniku odniesionych obrażeń.

Wiceminister spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko poinformował o tym na Facebooku - podał Ukrinform.

„Dzisiaj około godziny 8:00 samochód firmy „Uber”, którego kierowca stracił panowanie nad kierownicą, wjechał na przystanek komunikacji miejskiej i uderzył w trzech pieszych, z których dwóch zmarło w wyniku odniesionych obrażeń” - powiedział Heraszczenko.

Wyjaśnił, że według wstępnych danych wynikało to z faktu, że „kierowca w pogoni za zarobkami przepracował się i po prostu zasnął”.

Wiceszef MSW zwrócił również uwagę, że kraj od dziesięcioleci blokuje przyjęcie ustawy regulującej funkcjonowanie rynku usług taksówkarskich, która miałaby m.in. ustalić godziny pracy kierowców samochodów komercyjnych oraz surowy zakaz przekraczania czasu pracy za kierownicą.

Heraszczenko zaapelował do posłów o przyjęcie takiej ustawy i wprowadzenie ścisłej kontroli nad godzinami pracy zarówno taksówkarzy, jak i kierowców autobusów, ciężarówek i pojazdów specjalnych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-