Prawie 19 tysięcy hektarów lasów ucierpiało w wyniku pożarów w obwodzie ługańskim

Prawie 19 tysięcy hektarów lasów ucierpiało w wyniku pożarów w obwodzie ługańskim

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prawie 19000 hektarów plantacji leśnych, szereg osad i 250-300 domów zostało zniszczonych przez pożar. Jest jeszcze kilka miejsc, w których gaszone są pożary.

Premier Denys Szmyhal powiedział to w komentarzu dla dziennikarzy podczas podróży roboczej do obwodu ługańskiego po zbadaniu skutków pożarów - podał korespondent Ukrinformu.

Według szefa Rządu pożar zniszczył prawie 19 tysięcy hektarów plantacji leśnych, szereg osad i 250-300 domów. Jest jeszcze kilka miejsc, w których gaszone są pożary. "Są one zlokalizowane. Osady są chronione. Odpowiednie siły są rozmieszczone na wszystkich granicach. Działa dwieście pojazdów naziemnych i ponad 2600 ratowników" - powiedział Szmyhal.

„Wnioski są następujące: Goslesagentstvo powinno niezwłocznie opracować i zatwierdzić strategię zwalczania pożarów lasów, a także eliminowania możliwości ich powstawania” - podkreślił Szmyhal i dodał, że na Ukrainie dotychczas takiej strategii nie ma.

Premier odbył spotkanie z udziałem przewodniczącego Państwowej Służby Ratowniczej Nikołaja Czeczetkina, pierwszego wiceministra spraw wewnętrznych Serhyja Jarowoja, prezesa Państwowej Agencji Zasobów Leśnych Wasylyja Kuziewicza, prezesa Ługańskiej Administracji Państwowej Serhyja Gajdaja, przedstawicieli Policji Państwowej i Państwowej Służby Granicznej.

Jak informowaliśmy, dnia 30 września w naturalnych ekosystemach obwodu ługańskiego odnotowano 146 pożarów, które w wyniku huraganu szybko rozprzestrzeniły się na dużym obszarze. Ponad 30 pożarów jest wygaszanych i zlokalizowanych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-