Iran twierdzi, że nie zapłaci UIA odszkodowania za zestrzelony samolot - media

Iran twierdzi, że nie zapłaci UIA odszkodowania za zestrzelony samolot - media

Ukrinform
Prezes irańskiej centralnej organizacji ubezpieczeniowej, Gholamreza Soleimani, powiedział, że Iran nie zapłaci odszkodowania UIA za samolot zestrzelony w styczniu, ponieważ samolot był ubezpieczony przez europejskie firmy ubezpieczeniowe.

Poinformował o tym DW, powołując się na media - podaje Ukrinform.

„Ten samolot był ubezpieczony przez ukraińskie i europejskie (ubezpieczeniowe - przyp. red.) firmy, więc muszą zapłacić odszkodowanie” - powiedział Soleimani.

Jego zdaniem irańskie firmy ubezpieczeniowe nie są zaangażowane w tę sprawę.

Jednocześnie, jak zauważono, słowa Soleimaniego dotyczą jedynie odszkodowania za zestrzelony samolot, a nie potencjalnego odszkodowania dla ofiar katastrofy.

Wcześniej oficjalny przedstawiciel irańskiego MSZ powiedział, że Teheran zgodził się wypłacić Ukrainie odszkodowanie za zestrzelony w styczniu samolot UIA. „Iran zgodził się wypłacić odszkodowanie za samolot, ale realizacja tego problemu wymaga czasu i ma inne aspekty z technicznego i prawnego punktu widzenia” - cytowała dyplomatę irańska agencja informacyjna IRNA.

Jak informowaliśmy, samolot Boeing 737-800 UIA na trasie z Teheranu do Kijowa rozbił się rankiem 8 stycznia, tuż po starcie ze stolicy Iranu. Wszystkie 176 osób na pokładzie stało się ofiarami katastrofy. Teheran oficjalnie przyznał, że Boeing został zestrzelony przez irańskie wojsko.

18 lipca Iran wysłał do Paryża „czarne skrzynki” ze zestrzelonego samolotu UIA. Później wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Jewgienij Jenin powiedział, że udało się odczytać i odszyfrować rejestratory lotu, a zapis potwierdził fakt nielegalnej ingerencji.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-