Ukraina została podzielona na cztery strefy kwarantanny

Ukraina została podzielona na cztery strefy kwarantanny

zdjęcie
Ukrinform
Na Ukrainie ustalono nowe poziomy zagrożenia epidemicznego rozprzestrzeniania się COVID-19 wywoływanego przez koronawirusa SARS-CoV-2C: miasta Łuck i Tarnopol w rejonie kicmańskim obwodu czerniowieckiego oznaczono są jako „czerwone” - napisał Minister Rady Ministrów Ołeh Niemczinow na swojej stronie na Facebooku.

„Zakończyło się regularne posiedzenie Państwowej Komisji ds. Bezpieczeństwa Technogennego i Ekologicznego oraz Sytuacji Nadzwyczajnych. Ustanowiono nowe poziomy zagrożenia epidemicznego rozprzestrzeniania się COVID-19 wywołanego przez koronawirusa SARS-CoV-2C:

W zielonej strefie obowiązują przepisy obowiązujące w całym kraju:

- przebywanie w budynkach użyteczności publicznej w maskach lub respiratorach;

- organizacja imprez masowych: nie więcej niż 1 osoba na 5 metrów kwadratowych

- kina z zapełnieniem do 50%;

- przewóz pasażerów tylko na siedzeniach.

W strefie żółtej obowiązują takie same zasady jak w strefie zielonej, ponadto nie można odwiedzać odpowiednich instytucji ochrony socjalnej, w których przebywają osoby starsze.

Strefa "żółta": miasta Winnica i Mohylów Podolski, rejony: winnicki, kalinowski, krzyżopolski, niemirowski i tulczyński obwodu winnickiego, miasto Nowowołyński oraz horochowski, kiwercowski, lokaczyński, maniewicki i turzyski w obwodzie wołyńskim, miasta Żytomierz, Berdyczów, Malyn oraz Nowogród Wołyński i lubarski, puliński, romanowski i czerniachowski obwodu żytomierskiego, miasta Berehowo, Mukaczewo, Użhorod, Chust, Czop, rejon berehowski, wielkobrezeński, wynohradiwski, wołowiecki, irszawski, miżhirski, mukaczeweski, pereczyński, rachowski, swalawski, tiacziwski, użhorodzki i chustski obwodu zakarpackiego; Jaremcze, rejon bohorodczański, horodeński, kosowski i nadwórniański obwodu iwanofrankowskiego; rejon żółkiewski, jaworowski i kamionecki obwodu lwowskiego; rejon brzeżański, husiatyński, kozowski, łanowiecki i czortkowski w obwodzie tarnopolskim oraz rejon hlibocki, putylski, sokiriański, storożyniecki i chocimski w obwodzie czerniowieckim.

W przypadku regionu lub jednostki administracyjno-terytorialnej przypisanej do strefy pomarańczowej zabroniona jest działalność obiektów noclegowych innych niż hotele, obiektów rozrywkowo-gastronomicznych w porze nocnej, hospitalizacje planowe, praca na siłowniach, klubach fitness, placówkach zdrowia i rekreacji dzieci. Restrykcje obowiązują przy organizacji imprez masowych - 1 osoba na 20 metrów kwadratowych i nie więcej niż 100 osób.

Strefa „pomarańczowa” - miasta: Iwano-Frankowsk, Lwów, Bereżany w obwodzie tarnopolskim, łucki i lubieszowskie rejonu w obwodzie wołyńskim, rejon tyśmienicki‎ iwanofrankowskiego obwodu, rejon mikołajowski, przemyślański‎ i pustomycki obwodu lwowskiego, buczacki rejon obwodu tarnopolskiego.

Strefa czerwona – zakazany jest transport, działalność centr handlowo-rozrywkowych, placówek edukacyjnych i restauracji.

Strefa „czerwona” : Łuck i Tarnopol w rejonie kicmańskim obwodu czerniowieckiego.

Ta decyzja zacznie będzie obowiązywać od 3 sierpnia” - napisał Niemczinow.

Jak dodał, Państwowa Komisja ds. Bezpieczeństwa Technogennego i Ekologicznego oraz Sytuacji Nadzwyczajnych będzie spotykać się co tydzień w piątek i aktualizować dane.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-