Na Ukrainie został pomyślnie przetestowany nowy silnik rakietowy

Na Ukrainie został pomyślnie przetestowany nowy silnik rakietowy

wideo
Ukrinform
W przedsiębiorstwie państwowym „Południowe Zakłady Budowy Maszyn imienia A. M. Makarowa” pomyślnie przetestowano silnik rakietowy jednokomorowego RD861K dla ukraińskiej rakiety nośnej. To był ostatni, drugi etap testów – donosi serwis prasowy przedsiębiorstwa.

„Pomyślnie przeprowadzone testy zakończyły naziemne wypróbowywanie silnika RD861K i ostatecznie potwierdziły funkcjonalność konstrukcji, układów i komponentów silnika w zakresie określonych warunków pracy” - donosi serwis prasowy.

Przeprowadzono trzy serie po pięć uruchomień silnika, które łącznie trwały 1601,6 sekundy. Zbadano zachowanie silnika w różnych trybach pracy, w tym trybach granicznych.

Silnik RD861K został opracowany przez Biuro Projektowe „Pivdenne” i wyprodukowany w Pivdenmash. Opracowano go przede wszystkim dla zapewnienia ciągu i zdolności manewrowych w składzie trzeciego stopnia rakiety nośnej, ale planuje się również wykorzystywanie go na drugim stopniu nowej rakiety nośnej („Cyklon-4”) jako silnik marszowy.

Prace nad silnikiem trwały od 2006 roku, od prawie 14 lat specjaliści z biura projektowego i zakładu opracowują odpowiednie parametry techniczne.

„Południowe Zakłady Budowy Maszyn imienia A. M. Makarowa” są częścią Narodowej Agencji Kosmicznej Ukrainy.

Podczas swojego istnienia firma stworzyła cztery generacje strategicznych systemów rakietowych, około 400 statków kosmicznych z 70 różnymi modyfikacjami, kosmiczne pojazdy nośne z rodzin „Cyklon”, „Space”, „Zenit”

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-