W obwodzie ługańskim pożar pochłonął 5000 hektarów - szef regionalnej administracji państwowej

W obwodzie ługańskim pożar pochłonął 5000 hektarów - szef regionalnej administracji państwowej

wideo
Ukrinform
Pożarem w obwodzie ługańskim dotknięta została powierzchnia 5000 hektarów.

Szef regionalnej administracji państwowej zwróci się do Rady Ministrów o uznanie pożarów w regionie za stan wyjątkowy na szczeblu państwowym.

Szef regionalnej administracji państwowej Ługańska Siergiej Gajdaj napisał o tym na Facebooku .

„Według wstępnych danych 5000 hektarów ziemi zostało uszkodzonych przez pożar w obwodzie ługańskim ... Specjaliści pracują obecnie w terenie, uruchomiliśmy drony, które pokazują wyraźny obraz miejsca, w którym nadal istnieje pożar, abyśmy mogli zareagować. Rano planujemy kolejny lot dronem. „Będziemy pracować przez całą noc. Jutro poprosimy Rząd o uznanie tej sprawy za stan wyjątkowy, abyśmy mogli jak najszybciej podjąć działania w związku ze szkodami i aby budżet państwa mógł zrekompensować ludziom spalone mieszkania” - powiedział.

Jak napisał Gajdaj trzy osoby zginęły podczas pożaru w wiosce Smolianinowo. We wsi zostało uszkodzonych około 69 domów, a 23 z nich spłonęły doszczętnie.

Na miejscu rozmieszczono dowództwo operacyjne i wezwano ratowników z kilku obwodów.

Przypomnijmy, 6 lipca o godzinie 13.21 w pobliżu wioski Oskoloniwka, wybuchł pożar lasu na powierzchni około 50 hektarów.

Ze względu na porywisty wiatr i wysoką temperaturę powietrza ogień rozprzestrzenił się na osadę Smolianinowoje.

W gaszeniu pożaru bierze udział 444 żołnierzy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-