Dla pokonania skutków powodzi może być potrzebny niejeden miliard - Zełenski

Dla pokonania skutków powodzi może być potrzebny niejeden miliard - Zełenski

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył kondolencje rodzinom ofiar powodzi w zachodnich regionach kraju.

Stwierdził to w wiadomości wideo.

„Chcę wyrazić szczere kondolencje rodzinom zaginionych podczas załamania pogody i powodzi na zachodzie kraju”, powiedział Prezydent państwa.

Zwrócił się do wszystkich poszkodowanych: „Chcę was zapewnić - państwo nie zostawi was w biedzie. Na pewno odbudujemy zniszczone drogi, mosty i inną infrastrukturę. Na pewno rozwiążemy problemy mieszkaniowe: albo odbudujemy zniszczone domy, albo znajdziemy nowe.”

Prezydent zapewnił również, że poszkodowani otrzymają oddzielną pomoc finansową.

„Rozumiemy, że w celu przezwyciężaniu skutków powodzi mogą być potrzebne miliardy hrywien, ale fundusze te na pewno zostaną znalezione”, podkreślił.

Zełenski zapewnił również, że na Ukrainie zostanie opracowana strategia, która na zawsze rozwiąże problem powodziowy.

„W niedalekiej przyszłości rozważymy pełną strategię, przyciągniemy wszystkich specjalistów do kompleksowego rozwiązania problemu powodzi”, powiedział Prezydent.

Dodał, że strategia będzie miała na celu rozwiązanie tego problemu na zawsze, „przynajmniej przez pierwsze dziesięciolecie”.

Jak informowaliśmy, w wyniku ulewnych deszczy w dniach 22–23 czerwca prawie 200 miejscowości zostało zalanych w obwodach czerniowieckim, iwano-frankiwskim i lwiwskim oraz na Zakarpaciu.

Trzy osoby zginęły w wyniku katastrofy. Jedna osoba uznana jest za zaginioną.

W czerniowieckim, iwano-frankiwskim i lwiwskim obwodzie ewakuowano 389 osób z powodu powodzi.

W środę 24 czerwca premier Denys Szmyhal przebywał w obwodzie karpackim w celu koordynowania prac nad przezwyciężaniem skutków powodzi.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-