Rozmiary katastrofy: Szmyhal i Awakow obejrzeli najbardziej dotknięte obszary

Rozmiary katastrofy: Szmyhal i Awakow obejrzeli najbardziej dotknięte obszary

Ukrinform
Premier Ukrainy Denys Szmyhal i minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow przeprowadzili monitoring lotniczy najbardziej zalanych obszarów zachodniej Ukrainy – napisała służba prasowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na Facebooku.

Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zniszczono w sumie 110 km dróg, 1850 m fortyfikacji i 90 mostów w obwodzie iwano-frankowskim, 429,7 km dróg i 130 mostów w obwodzie iwano-frankowskim, lwowskim i czerniowieckim, zerwane zostały połączenia transportowe z 34 miejscowościami.

Szef MSWiA zauważył, że obecnie ważne jest rozwiązanie problemu dostępu do miejscowości, aby zapewnić ludziom niezbędną pomoc.

„Po południu oczekujemy lepszych warunków pogodowych i zgody na wylot awiacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Helikopter jest już załadowany jedzeniem i niezbędnym sprzętem”- powiedział Awakow.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-