Rozmiary katastrofy: Szmyhal i Awakow obejrzeli najbardziej dotknięte obszary

Rozmiary katastrofy: Szmyhal i Awakow obejrzeli najbardziej dotknięte obszary

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Premier Ukrainy Denys Szmyhal i minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow przeprowadzili monitoring lotniczy najbardziej zalanych obszarów zachodniej Ukrainy – napisała służba prasowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na Facebooku.

Według Awakowa klęska żywiołowa w obwodzie iwano-frankowskim dotknęła rejony wierchowiński, kosowski i rożniatowski – było to około 70% miesięcznych opadów.

„Spowodowało to potężne potoki, które niszczyły po drodze, tamy, mosty i przejścia. Dniestr przelał się prawie o 7 m - to wskaźniki z powodzi w 2008 roku - powiedział minister.

Minister spraw wewnętrznych wyjaśniło, że obecnie ponad 200 miejscowości jest zalanych i nie ma dostępu do 29 z nich. W obwodzie iwano-frankowskim trzy osoby zmarły z powodu żywiołu, a jedna zaginęła.

Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zniszczono w sumie 110 km dróg, 1850 m fortyfikacji i 90 mostów w obwodzie iwano-frankowskim, 429,7 km dróg i 130 mostów w obwodzie iwano-frankowskim, lwowskim i czerniowieckim, zerwane zostały połączenia transportowe z 34 miejscowościami.

Szef MSWiA zauważył, że obecnie ważne jest rozwiązanie problemu dostępu do miejscowości, aby zapewnić ludziom niezbędną pomoc.

„Po południu oczekujemy lepszych warunków pogodowych i zgody na wylot awiacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Helikopter jest już załadowany jedzeniem i niezbędnym sprzętem”- powiedział Awakow.

Przypomnijmy, na miejsce tragedii do obwodu iwano-frankowskiego pojechali: premier Denys Szmyhal, minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow, dowódca Gwardii Narodowej Ukrainy Mykoła Bałan oraz szef Państwowej Służby Ratunkowej Ukrainy Mykoła Czeczotkin.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-