Na granicy z Polską skonfiskowano prawie 200 000 rękawic ochronnych

Na granicy z Polską skonfiskowano prawie 200 000 rękawic ochronnych

zdjęcie
Ukrinform
Około 200 000 rękawic polietylenowych, które podlegają zakazowi wywozu z Ukrainy, próbowano przewieźć przez granicę ukraińsko-polską – donosi Służba Graniczna.

„Towary, które zgodnie z rezolucją Rządu nr 214 z 14.03.2020 nr 214 podlegają zakazowi wywozu, dwukrotnie próbowano wczoraj przemycić do Polski przez przejście graniczne w Jagodzinie.

Należy zauważyć, że w pierwszym przypadku 150 000 rękawic polietylenowych próbowano przetransportować polską ciężarówką, która próbowała przekroczyć granicę jako „pusta”.

Następnie wspólna grupa przeglądu międzyagencyjnego znalazła kolejne 40 000 takich rękawiczek wśród ładunku „drewnianych desek”.

Wszystkie 190 000 rękawic zostało skonfiskowanych przez służby celne. Ich koszt szacowany jest na prawie 26 tysięcy hrywien.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-