„Mrija” dostarczył ładunek na Ukrainę, który może być włączony do Księgi Rekordów Guinnessa –  Zełenski

„Mrija” dostarczył ładunek na Ukrainę, który może być włączony do Księgi Rekordów Guinnessa – Zełenski

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Samolot transportowy „Mrija” An-225 dostarczył na Ukrainę ładunek medyczny z Chin, który objętościowo może zostać włączony do Księgi Rekordów Guinnessa - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski na konferencji prasowej po przybyciu samolotu, którego lądowanie było transmitowane na żywo na stronie biura szefa państwa na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Dzisiaj jesteśmy świadkami przybycia naszego samolotu „Mrija” - duży ładunek, jeden z największych ładunków w ostatnich tygodniach, który dostarczono z Chińskiej Republiki Ludowej. Nasza „Mrija” przywiozła na Ukrainę 12 milionów masek zarówno dla szpitali, jak i aptek, przywiozła także naszym lekarzom około 260 000 okularów ochronnych i ponad 100 000 kombinezonów bezpieczeństwa piątego poziomu”- powiedział Zełenski.

Prezydent podkreślił, że obecny rejs pod względem objętości jest rekordem i może zostać włączony do Księgi Rekordów Guinnessa.

„Jesteśmy dumni z „Antonowa” i wszystkich załóg oraz jesteśmy wdzięczni wszystkim tym, którzy pomagają przede wszystkim Ukraińcom i wszystkim innym krajom” - powiedział Zeleński.

Z kolei szef przedsiębiorstwa państwowego „Antonow” Ołeksandr Doniec powiedział, że tym rejsem na Ukrainę dostarczono 103 tony ładunku.

„Objętość 1300 metrów sześciennych ładunku ..Myślę, że osiągniemy rekord przewożonej objętości” - powiedział.

Jednocześnie Doniec ogłosił, że przez lot, za tydzień „Mrija” wykona kolejny lot na prośbę Ukrainy.

Samolot „Mrija” stał się szóstym samolotem Antonov Airlines, które biorą udział w transporcie ważnych ładunków do walki z COVID-19. Pięć spośród samolotów An-124-100 Ruslan wykonuje te loty w ramach SALIS - Program Strategicznego Transportu Lotniczego (Strategic Airlift Interim Solution).

Od końca marca, czyli od 14 kwietnia, kompania Antonov Airlines przewiozła już ponad 1,4 tys. ton ładunków z Chin do Europy, do Ameryki i na Bliski Wschód.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-