Wolontariusze z Warszawy zbierają pomoc dla ukraińskich lekarzy

Wolontariusze z Warszawy zbierają pomoc dla ukraińskich lekarzy

zdjęcie
Ukrinform
Wolontariusze warszawskiej Inicjatywy Bohaterów Majdanu, którzy corocznie prowadzą kampanię „Święta bez taty”, pomagają lekarzom ukraińskich szpitali, którzy stoją na czele walki z koronawirusem.

Na zebrane środki zostały już zakupione środki higieny i dla ochrony lekarzy w Krzywym Rogu i Kołomyi - powiedziała Wolontariusz Inicjatywy Bohaterów Majdanu, Wiktoria Batryn, dla Ukrinform.

„Wśród wdów i wolontariuszy zaangażowanych w kampanię „Święta bez taty” są także lekarze. Chcemy pomóc zarówno im, jak i innym lekarzom, ponieważ lekarz chroniony stanowi również bezpieczeństwo dla naszych rodzin i krewnych na Ukrainie. Jeśli nie zadbamy o bezpieczeństwo lekarzy, wkrótce nie będzie nikogo, kto leczyłby ludzi”- powiedziała Batryn.

Dodała, że ​​sytuacja przypomina rok 2014, ale wtedy to wolontariusze potrzebowali pomocy, a teraz lekarze potrzebują pomocy.

Według niej, początkowo wąski krąg ochotników kupował maski, rękawiczki, środki antyseptyczne, kostiumy itp. na własny koszt. Jednak zapotrzebowanie jest ogromne, dlatego postanowiono zebrać fundusze w Polsce i na Ukrainie.

Jak powiedziała Batryn środki zebrane w Polsce są przekazywane na Ukrainę i tam następuje zakup odpowiednich środków, ponieważ zabrania się eksportowania z Polski medycznych środków niezbędnych do przeciwdziałania koronawirusowi.

„Zbieramy pieniądze, kupujemy na Ukrainie to, czego potrzebujemy, a następnie ponownie zbieramy informacje o potrzebach. Lekarze przekazują nam informacje zwrotne na temat tego, czego potrzebują, abyśmy wiedzieli, co kupować, a czego nie kupować”- podkreśliła Batryn.

Jak twierdzi, niezbędne jest teraz kupowanie kombinezonów wielokrotnego użytku, ochraniaczy na buty, okularów ochronnych, środków antyseptycznych, termometrów bezdotykowych i innych.

Pierwszą partię zakupionych leków przekazano lekarzom oddziału laboratoryjnego 16. szpitala miejskiego w Krzywym Rogu, a drugim - lekarzom przychodni w Kołomyi w obwodzie Iwano-Frankowskim.

Wolontariusze Inicjatywy Bohaterów Majdanu na swojej stronie na Facebooku proszą wszystkich, którzy dbają o Polskę i Ukrainę, o przyłączenie się do akcji, aby pomóc ukraińskim lekarzom.

„Święta bez taty” to coroczne wydarzenie charytatywne mające na celu zebranie pieniędzy i prezentów dla dzieci, które straciły rodziców podczas walk na wschodniej Ukrainie. Odbywa się przed świętami Bożego Narodzenia. W tym roku, po raz szósty z rzędu, zebrano rekordową kwotę 161 tysięcy złotych (około miliona hrywien), a prezenty świąteczne przekazano 4304 dzieciom na Ukrainie, których rodzice zmarli podczas ATO, zostali ranni lub walczyli w Donbasie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-