Zdążyć przed zamknięciem - Ukraińcy mogli pieszo przekraczać granicę z Polską

Zdążyć przed zamknięciem - Ukraińcy mogli pieszo przekraczać granicę z Polską

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Aby przyspieszyć rejestrację obywateli Ukrainy przy wjeździe na Ukrainę na granicy z Polską i rozładować tę trasę, straż graniczna podjęła bezprecedensową decyzję - otworzyć przejście dla pieszych w pobliżu punktu kontrolnego Krakowiec – donosi Służba Graniczna.

„Straż graniczna oddziału Mostyskiego wraz ze swoimi polskimi kolegami na autostradzie A4 w pobliżu przejścia granicznego Krakowiec zorganizowała przejście dla obywateli wracających pieszo na Ukrainę” - czytamy w oświadczeniu.

W tym celu straż graniczna rozmieściła pojazdy mobilne dla przekraczających granicę. Zabezpieczono miejsca do pracy dla 7 osób, które sprawdzały dokumenty. Rejestracja obywateli wjeżdżających na Ukrainę rozpoczęła się o godzinie 17:00.

Obecnie wraz z lokalnymi władzami, Służbą Graniczną i wolontariuszami zorganizowano 9 autobusów i minibusów do transportu naszych rodaków. Oczekuje się, że przyjedzie jeszcze 9 pojazdów (z Lwowskiej Regionalnej Administracji Państwowej i dodatkowo z SES).

O 18.00 na tym obszarze zarejestrowano już 160 obywateli.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-