Rząd wprowadził reżim sytuacji nadzwyczajnej w całej Ukrainie i przedłużył kwarantannę do 24 kwietnia

Rząd wprowadził reżim sytuacji nadzwyczajnej w całej Ukrainie i przedłużył kwarantannę do 24 kwietnia

Ukrinform
Reżim sytuacji nadzwyczajnej wprowadzono na terenie całej Ukrainy na 30 dni.

Decyzja została podjęta na posiedzeniu rządu w środę, donosi korespondent Ukrinform.

„Wprowadzamy reżim sytuacji nadzwyczajnej na 30 dni. W związku z tym planujemy również kontynuować wszystkie działania związane z kwarantanną przez 30 dni. Proszę nie mylić sytuacji nadzwyczajnej ze stanem nadzwyczajnym. Reżim sytuacji nadzwyczajnej nie ogranicza konstytucyjnych praw obywateli, a jedynie konsoliduje wysiłki na rzecz zwalczania koronawirusa - powiedział premier Denys Szmyhal.

Podkreślił, że reżim pozostanie w mocy do 24 kwietnia, ale można go kontynuować w razie potrzeby lub odwrotnie, będzie można podjąć decyzję o anulowaniu sytuacji nadzwyczajnej.

Szef rządu zauważył, że od rana w 13 regionach odnotowano 113 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków choroby, a liczba przypadków infekcji wzrośnie i konieczne będzie podjęcie działań.

Oprócz tej decyzji Rada Ministrów postanowiła:

- właściwe wyposażyć punkty kontrolne w rejonie sytuacji nadzwyczajnej, by zapewnić obowiązkową kontrolę sanitarną obywateli i przepuszczać dopiero po zbadaniu osób i dezynfekcji pojazdów;

- włączyć do pracy w tych punktach pracowników i środki techniczne Ministerstwa Zdrowia, Policji, Gwardii Narodowej, DSNS, Państwowej Służby Konsumenckiej;

- wszystkie pomieszczenia, drogi i chodniki muszą być ciągle dezynfekowane;

- udzielać pomocy osobom znajdującym się w niekorzystnej materialnej sytuacji przy pomocy służb społecznych, organizacji społecznych i organizacji wolontariackich.

Przypomnijmy, w poniedziałek na nadzwyczajnym spotkaniu Rządu wprowadzono sytuację nadzwyczajną w obwodach: donieckim, tarnopolskim i czerkaskim, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid-19. Później ten reżim był wprowadzony 9 obwodach.

25 marca na świecie odnotowano 423 515 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 18 910 śmierci i 109 154 przypadków wyzdrowienia. Na Ukrainie rano 25 marca potwierdzono laboratoryjnie 113 przypadków Covid-19, w tym 4 śmierci, 1 pacjent wyzdrowiał i został już wypisany ze szpitala.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-