W Kijowie wprowadzono „reżim maskowy”

W Kijowie wprowadzono „reżim maskowy”

Ukrinform
Kijów zaostrza środki ograniczające, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Wprowadzono „reżim maskowy” i zabrania się pracy kiosków z szaurmą i kawą – napisano w protokole stałego komitetu ds. Bezpieczeństwa technicznego i środowiskowego oraz w sytuacjach awaryjnych, donosi służba prasowa Kijowskiej administracji.

Obowiązkowy „reżim maskowy” w stolicy jest nałożony na osoby przebywające w pomieszczeniach administracyjnych, wyrobniczych i w transporcie publicznym. Zapewnienie wdrożenia „reżimu maskowego” należy do obowiązków policji krajowej i administracji okręgowej w Kijowie.

Zgodnie z decyzją komisji władze miasta zwróciły się do Narodowej Akademii Nauk Medycznych Ukrainy z prośbą o wysłanie do szpitali chorób zakaźnych, specjalistów kierownictwa epidemiologicznego, a do szpitali stołecznych specjalistów w diagnostyce laboratoryjnej. Ich pomoc jest potrzebna, aby podjąć odpowiednie kroki w celu zapewnienia wykwalifikowanej opieki medycznej osobom z COVID-19.

„Podkreślamy, że decyzja Stałej Komisji jest wiążąca dla egzekwowania władzami państwowymi i organami samorządu lokalnego, przedsiębiorstwami, instytucjami i organizacjami zlokalizowanymi na terenie miasta Kijowa” - czytamy w oświadczeniu.

Wcześniej wprowadzono ograniczenia dotyczące liczby odwiedzających w miejscowych sklepach i aptekach. Zabronione jest również korzystanie z placów zabaw i placów zabaw znajdujących się w parkach i placach oraz na obszarach przyległych. Władze miasta wzywają mieszkańców Kijowa do pozostania w domu.

Przypomnijmy, na Ukrainie do 3 kwietnia będzie obowiązywać kwarantanna w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się infekcji koronawirusa Covid-19. W ramach środków zapobiegawczych zamykane zostały placówki handlowe, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, stacji benzynowych i banków. Praca metra w Kijowie, Charkowie i Dnieprze została również zawieszona, zawieszono międzymiastowe i międzyregionalne usługi drogowe, kolejowe i lotnicze.

W stolicy, od 23 marca, wstrzymano ruch miejskiego transportu. Przewiduje się, że będzie on przewoził tylko pracowników przedsiębiorstw zapewniających krytyczne obszary życia miasta. W szczególności to: lekarze, ratownicy, policja, specjaliści ds. Użyteczności publicznej, pracownicy strategicznych przedsiębiorstw, a także sklepów spożywczych i aptek.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-