Na Ukrainie wykryto już 97 przypadków koronawirusa - Ministerstwo Zdrowia

Na Ukrainie wykryto już 97 przypadków koronawirusa - Ministerstwo Zdrowia

Ukrinform
Na Ukrainie do tej pory potwierdzono laboratoryjnie 97 przypadków Covid-19 - powiedział na konferencji w dniu 24 marca wiceminister zdrowia – główny doktor sanitarny Wiktor Laszko, donosi Ukrinform.

„W ciągu ostatnich 24 godzin zarejestrowaliśmy 11 nowych przypadków. 10 z nich było w obwodzie kijowskim, a jeden w obwodzie tarnopolskim. Jednocześnie potwierdzono już 13 nowych przypadków w obwodzie czerniowieckim. Są to głównie osoby, które miały kontakt ze wcześniejszymi przypadkami. Ich było w obwodzie czerniowieckim - 25. Dynamika więc rośnie, mamy 84 przypadki koronawirusa, jeśli opieramy na danych z poprzedniego dnia, plus 13, to już 97 przypadków” - powiedział Laszko.

Dodał, że aby ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby, konieczne jest przestrzeganie wymagań kwarantanny i wezwał również do przestrzegania zasad higieny.

Laszko zauważył, że ​​większość osób w domu niewłaściwie stosuje środki antyseptyczne. Aby uzyskać skuteczność, trzeba nałożyć przynajmniej 2-3 ml płynu antyseptycznego na dłonie – to co najmniej 5-6 dawek. 20-30 sekund, podczas których dłonie pozostają wilgotne - środek antyseptyczny działa na mikroorganizmy na rękach.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-