Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdza infekcję koronawirusem Ukraińca na wycieczkowcu Diamond Princess

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdza infekcję koronawirusem Ukraińca na wycieczkowcu Diamond Princess

Ukrinform
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy potwierdziło informację, że wśród 6 pasażerów liniowca Diamond Princess, którzy zachorowali na chińskiego koronawirusa w dniu 9 lutego, jest jeden Ukrainiec. Obecnie znajduje się on w szpitalu.

Zostało to zgłoszone Ukrinformowi w Departamencie Służb Konsularnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

„Jest jeden zarażony obywatel Ukrainy, który pływał statkiem wycieczkowym w pobliżu wybrzeży Japonii. Tożsamość potwierdzona. Obecnie znajduje się on w szpitalu.Jego stan jest zadowalający. Z osobą hospitalizowaną jesteśmy w kontakcie. Sytuacja jest kontrolowana przez Ministra Spraw Zagranicznych i Ambasadę Ukrainy w Japonii” , podano w departamencie.

Wcześniej Japonia zgłosiła jeszcze sześć przypadków zakażenia koronawirusem wśród pasażerów i załogi na liniowcu Diamond Princess, który został poddany kwarantannie u wybrzeży Japonii. W szczególności poinformowano o jednym Ukraińcu. Pozostałych 5 zarażonych koronawirusem to Filipińczycy i jeden mieszkaniec Hongkongu posiadający obywatelstwo amerykańskie.

Zgodnie z wynikami testu, 3 lutego wirus wykryto u 10 osób. Następnie ogłoszono dwutygodniową kwarantannę na liniowcu. 6 lutego Ministerstwo Zdrowia Japonii zgłosiło kolejne 10 przypadków infekcji.

Pasażerowie z wirusem są wysyłani do szpitali w Japonii. Ci, u których nie zidentyfikowano koronawirusa lub czekają na wyniki testu, muszą pozostać na pokładzie przez co najmniej 14 dni.

W sumie na pokładzie przebywa około 3700 pasażerów i członków załogi. Na liniowcu obecnych jest również 25 Ukraińców.

prs

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-