Samolot UIA z 176 osobami na pokładzie rozbił się w Teheranie

Samolot UIA z 176 osobami na pokładzie rozbił się w Teheranie

zdjęcie
Ukrinform
Na pokładzie samolotu ukraińskich linii lotniczych Ukrainian International Arlines, który rozbił się w Iranie, znajdowało się 176 osób - powiedział przedstawiciel lotniska im. Imama Chomeiniego w Teheranie, Ali Kashani, donosi lokalna agencja informacyjna ISNA.

„Rzecznik międzynarodowego lotniska im. Imama Chomeiniego Ali Kashani powiedział, że samolot lecący do Kijowa i przewożący 176 pasażerów i załogę rozbił się w pobliżu Parandu, około 60 kilometrów na południowy zachód od Teheranu” - podano.

Według Flightradar Aircraft Tracking Service samolot Boeing 737 przestał wysyłać sygnały 2 minuty po starcie.

PS752 wyleciał z Teheranu o 02:42 czasu lokalnego. Ostatnie dane otrzymano o godzinie 2:44 czasu lokalnego” - napisał Flightradar na Twitterze.

Doniesiono, że ukraiński Boeing 737 rozbił się w pobliżu stolicy Iranu wkrótce po starcie z lotniska Imama Chomeiniego w Teheranie rano, w środę.

Samolot leciał z Teheranu do Kijowa. Wstępną przyczyną katastrofy nazywano problemami technicznymi.

Rzecznik irańskiej Agencji Zarządzania Kryzysowego powiedział, że nikt z pasażerów samolotu UIA nie przeżył.

Ratownicy szukają ciał zmarłych.

Ambasada Ukrainy w Iranie poinformowała CNN , że ustala listę zmarłych pasażerów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-