Szef wydziału BP został zatrzymany za próbę wyłudzenia 300 tysięcy dolarów łapówki

Szef wydziału BP został zatrzymany za próbę wyłudzenia 300 tysięcy dolarów łapówki

Ukrinform
Szef jednego z głównych departamentów Biura Prezydenta Ukrainy został zatrzymany za wyłudzenie 300 tysięcy dolarów amerykańskich za pomoc w mianowaniu na stanowisko kierownicze w NAK „Naftogaz Ukrainy”.

Zostało to zgłoszone przez wyspecjalizowaną prokuraturę antykorupcyjną na Facebooku.

„W dniu 12 listopada 2019 roku detektywi NABU pod dowództwem proceduralnym prokuratorów SAP ujawnili i zatrzymali członków grupy przestępczej, w tym pracownika Biura Prezydenta Ukrainy, pod zarzutem otrzymania nienależnego zysku”, podano w oświadczeniu.

Jak zauważono, podczas tajnych działań śledczych detektywi NABU udokumentowali wymuszenie łapówki od osoby prywatnej w wysokości 300 tysięcy dolarów za pomoc w mianowaniu na wyższe stanowisko w NAK „Naftogaz Ukrainy”.

„Szefową jednego z głównych departamentów Biura Prezydenta Ukrainy, jej wspólniczkę - byłą wiceminister kultury Ukrainy (2011 rok) i innych członków grupy zatrzymano natychmiast po otrzymaniu przez nich pierwszej transzy łapówki w wysokości 150 tysięcy dolarów amerykańskich”, dodano w SAP.

Trwają pilne działania dochodzeniowe, w które zaangażowani są pracownicy SBU. Podejmowana jest decyzja w sprawie przedstawienia oskarżenia wszystkim członkom grupy.

SAP przypomniał, że zgodnie z pierwszą częścią artykułu 62 Konstytucji Ukrainy osobę uważa się za niewinną i nie można jej ukarać, dopóki jej wina nie zostanie udowodniona zgodnie z prawem i ustalona na podstawie wyroku sądowego.

Jak informował Ukrinform, pracownicy NABU zatrzymali szefa jednego z głównych departamentów Biura Prezydenta Ukrainy.

Media zauważyły, że NABU zatrzymało Swetlanę Kondzełju, dyrektora Departamentu Dostępu do Informacji Publicznej Biura Prezydenta w związku z podejrzeniem oszustwa. W szczególności, wymagała 150 tysięcy dolarów za powołanie na stanowisko zastępcy prezesa zarządu NAK „Naftogaz Ukrainy”.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-