Sąd aresztował zakład „Kuźnia na Rybalskim”

Sąd aresztował zakład „Kuźnia na Rybalskim”

Ukrinform
Peczerski Sąd Rejonowy w Kijowie aresztował nieruchomości i prawa korporacyjne fabryki „Kuźnia na Rybalskim”, która wcześniej należała do piątego prezydenta Petra Poroszenko.

Zostało to ogłoszone w komentarzu dla Ukrinformu przez p.o. dyrektora ds. public relations i mediów państwowego biura dochodzeniowego Maksyma Bełousenko.

„Tak, Peczerski Sąd Rejonowy aresztował fabrykę „Kuźnia na Rybalskim””, powiedział.

Bełousenko dodał, że PBD opublikuje później bardziej szczegółowe informacje na ten temat.

Wcześniej były zastępca szefa administracji prezydenta Wiktora Janukowycz Andrij Portnow w swoim Telegram - kanale napisał, że Peczerski Sąd Rejonowy aresztował wszystkie nieruchomości i prawa korporacyjne „Kuźni na Rybalskim”.

Według niego zajęcie mienia miało miejsce w ramach sprawy karnej wszczętej po złożeniu przez niego oświadczenia w sprawie legalizacji i prania pieniędzy pochodzących z przestępstw oraz uchylania się od płacenia podatków.

Jak informował Ukrinform, PBD prowadzi dochodzenia w 13 sprawach karnych z udziałem Poroszenki. W zdecydowanej większości wnioskodawcą jest Portnow.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-