Pacyfikacja Majdanu: sąd pozostawił w areszcie czterech byłych Berkutowców

Pacyfikacja Majdanu: sąd pozostawił w areszcie czterech byłych Berkutowców

Ukrinform
Sąd Apelacyjny w Kijowie zatrzymał w areszcie czterech byłych Berkutowców podejrzanych o egzekucje na Majdanie - Sierhija Zinczenkę, Ołeksandra Marinczenko, Pawło Abroskina i Ołeha Janiszewskiego.

Bohaterów Niebiańskiej Sotni Ewhenię Zakrewską.

Prokuratura zauważyła, że ​​istnieje ryzyko ucieczki, jeżeli oskarżonym zostanie złagodzony środek zapobiegawczy. Zakrewska, reprezentująca przedstawicieli ofiar, zgodziła się z tym.

W rezultacie sąd odrzucił apele wszystkich czterech byłych funkcjonariuszy Berkuta i pozostawił ich w areszcie.

Doniesiono, że 16 lipca jedenemu z oskarżonych w sprawie Majdanu, Sierhijowi Tamture, zmieniono środek zapobiegawczy z aresztu na całodobowy areszt domowy.

Również 10 czerwca były snajper, pseudonim Omega, Dmitro Chmil, podejrzany o zamordowanie uczestnika Majdanu, Ołeksandra Chrapaczenko, został zwolniony ze środkiem zapobiegawczym - nocny areszt domowego.

Wszystkie przestępstwa popełnione podczas Rewolucji Godności są warunkowo połączone w jedną wielką „Sprawę Majdanu”, w której toczy się 89 postępowań karnych. Wśród nich, w szczególności, prowadzone są dochodzenia w sprawie zabójstwa 91 osób (78 protestujących i 13 funkcjonariuszy struktur siłowych).


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-