W Kijowie dwóch prokuratorów zostało zatrzymanych za łapówki ZDJĘCIA

W Kijowie dwóch prokuratorów zostało zatrzymanych za łapówki ZDJĘCIA

Ukrinform
W stolicy policja zatrzymała dwóch prokuratorów za łapówkarstwo. Poinformował o tym Departament Ochrony Gospodarczej NPU.

„ Ujawniono i zlikwidowano kryminalny schemat wymuszania i uzyskiwania nienależnych korzyści majątkowych od przedsiębiorców stolicy, który został zorganizowany przez pracowników prokuratóry w kijowskiej prokuraturze  nr 2”, czytamy w oświadczeniu.

Ustalono, że dwóch prokuratorów postanowiło otrzymać 5000 USD nienależnych korzyści majątkowych od dyrektora sieci stacji paliwowych.

Według policji, za tę kwotę oskarżeni obiecali nie ścigać biznesmena i nie ingerować w działalność gospodarczą stacji paliwowych.

Poinformowano, że prokuratorzy wciągnęli postronną osobę w przestępczy proceder  jako pośrednika.

 „W czwartek, 8 sierpnia, dwóch prokuratorów kijowskiej prokuratury nr 2 i pośrednik zostali zatrzymani pod zarzutem otrzymania nienależnych korzyści majątkowych i oskarżeni zgodnie z art. 208 Kodeksu Postępowania Karnego Ukrainy”, poinformowała policja.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-