Nazwano wstępną przyczynę pożaru  w Odeskim Szpitalu Psychiatrycznym ZDJĘCIE

Nazwano wstępną przyczynę pożaru w Odeskim Szpitalu Psychiatrycznym ZDJĘCIE

Ukrinform
Pożar w siódmym oddziale Regionalnego Centrum Zdrowia Psychicznego w Odessie, który wybuchł późnym wieczorem 10 czerwca, spowodowały ludzkie działania - powiedział zastępca dyrektora Departamentu Zapobiegania Nagłym Wypadkom, szef Departamentu Ruslan Buchanec -donosi korespondent Ukrinform.

„Źródło pożaru znajdowało się w pomieszczeniu gospodarczym, a powodem pożaru, według wstępnych danych, są ludzkie działania, to znaczy wpływ zewnętrznego źródła spalania - nie jest ono związane z awarią jakiegoś z urządzeń” - powiedział Buchanec.

Według niego, może to być celowe działanie, to znaczy podpalenie z powodu czyjejś niedbałości, na razie to ustala dochodzenie.

W poniedziałek wieczorem w Odeskim Rejonowym Centrum Medycznym Zdrowia Psychicznego wybuchł pożar, w rezultacie którego zginęło sześć osób, w tym pielęgniarka pracująca w szpitalu, jeszcze sześciu pacjentów zostało hospitalizowanych. Pożar ogarnął powierzchnię około 500 metrów kw.. W gaszeniu ognia brało udział ponad 50 strażaków.

Prezydent Wołodymyr Zełenski, polecił premierowi Wołodymyrowi Hrojsmanowi utworzenie komisji państwowej, która zbada przyczyny pożaru.

„Do Ogólnego Rejestru Postępowań Przedsądowych wniesiono dane na podst. art. 115 („zabójstwo z premedytacją”) i części 2. art. 270 (naruszenie ustanowionych przez prawo wymogów bezpieczeństwa pożarowego”) Kodeksu Karnego Ukrainy.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-