Zełenski zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego

Zełenski zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego

Ukrinform
Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy rozważy problemy w przemyśle węglowym.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział to 29 maja podczas briefingu w obwodzie lwowskim, informacja umieszczona na oficjalnej stronie internetowej szefa państwa.

„Nastąpił wielki żal - straciliśmy dwie osoby. Dzisiaj słyszeliśmy także o problemach dotyczących warunków pracy górników, warunkach bezpieczeństwa. Rozumiemy, że jest to bardzo trudna sprawa. Dlatego zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony”, powiedział szef państwa po wizycie w kopalni Lesnaya w rejonie sokalskim gdzie w wyniku wypadku zginęło dwóch górników.

W przybliżeniu spotkanie może odbyć się w piątek, 31 maja.

Prezydent podkreślił również, że rodziny górników, którzy zmarli zeszłej nocy, otrzymają wsparcie od państwa.

„Podjęto już decyzję o przeznaczeniu 100 tysięcy hrywien”, powiedział.

Ponadto Zełenski zauważył, że osobiście pomoże rodzinom poległych w rozwiązaniu problemu mieszkaniowego.

Jak informowaliśmy, 29 maja w kopalni Lesnaya GP „Lvivugol” nastąpił uskok skał. Dwóch górników urodzonych w latach 1971i 1997 zostało zabitych.

Policja wszczęła postępowanie karne na podstawie części 2 art. 272 (naruszenie zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania prac o podwyższonym niebezpieczeństwie) Kodeksu Karnego Ukrainy.

Zełensky spotkał się z pracownikami kopalni Lesnaya, którzy opowiedzieli mu o opóźnieniach w wypłacie wynagrodzenia.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-