86 więźniów politycznych jest na okupowanym Krymie – raport Krymskiej Grupy Praw Człowieka.

86 więźniów politycznych jest na okupowanym Krymie – raport Krymskiej Grupy Praw Człowieka.

Ukrinform
W ramach prześladowań politycznych i religijnych na okupowanym Krymie 86 osób zostało pozbawionych wolności, z których ponad 60 to Tatarzy krymscy- napisała Krymska Grupa Praw Człowieka na Facebooku .

„86 osób pozbawionych wolności w ramach prześladowań politycznych lub religijnych na Krymie” - donosi Krymska Grupa Praw Człowieka.

Eksperci organizacji opublikowali pełną listę aresztowanych, klasyfikując ich w 13 sprawach karnych.

W sprawie krymskich muzułmanów (sprawa Hizb ut-Tahrir) figuruje siedem grup, w tym: jałtańska (6 osób), pierwsza bakczysarajska (4 osoby), pierwsza symferopolska (5 osób), druga bakczysarajska (9 osób), druga symferopolska (24 osoby), krasnohwardzijska (3 osoby) i sewastopolska (4 osoby).

W „sprawie ukraińskich dywersantów” figuruje 13 osób , w sprawie grupy „Sentsova” - 3 osoby.

Jedna osoba jest prześladowanych w sprawie „Tablighi Jamaat”.

Odrębne sprawy karne dotyczą 9 osób.

O udział w batalionie im. Czelebi Dżihana oskarżane są 3 osoby i 2 kolejne osoby – w ramach „prześladowania uczestników „Majdanu”.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-