Trzeci reaktor atomowy elektrowni jądrowej w Równem podłączono do sieci

Trzeci reaktor atomowy elektrowni jądrowej w Równem podłączono do sieci

Ukrinform
Trzeci reaktor atomowy elektrowni jądrowej w Równem, odłączony wcześniej, został ponownie uruchomiony.

Podało centrum prasowe elektrowni atomowej w Równem.

„30 kwietnia 2019 r. o godzinie 21:01 jednostka energetyczna nr 3 RAES (VVER-1000) została włączona do sieci po ustaleniu przyczyny automatycznego odłączenia 29 kwietnia i jej wyeliminowaniu. Stopniowe zwiększanie obciążenia jednostki odbywa się zgodnie z przepisami”, mówi komunikat.

Należy również zauważyć, że od 21:15 30 kwietnia pracują trzy bloki energetyczne elektrowni w Równem, o łącznej mocy 1550 MW. Nie ma żadnych uwag dotyczących pracy głównych urządzeń i personelu.

Promieniowanie i stan środowiska w elektrowni jądrowej i przyległym terytorium nie uległy zmianie i mieszczą się w granicach norm.

Jak donosi Ukrinform, w przeddzień nastąpiło zwarcie w transformatorze mocy 7AT, który podwyższa napięcie z 110 kV do 330 kV, co doprowadziło do jego zapłonu.

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, ze względu na uszkodzenia, spracowały zabezpieczenia napięciowo - prądowe, w wyniku czego trzeci reaktor atomowy elektrowni jądrowej w Równem został odłączony od sieci.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-