Rakieta klasy Vega z ukraińskim silnikiem została wystrzelona w kosmos

Rakieta klasy Vega z ukraińskim silnikiem została wystrzelona w kosmos

Ukrinform
Z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej, 22 marca o 3:50:35, została wystrzelona rakieta typu Vega z ukraińskim silnikiem, która wyprowadziła na orbitę satelitę PRISMA (879 kg) – podaje służba prasowa M.K. Yangel Yuzhnoye State „Piwdenne” im. M. K. Jangela. ”Z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej, 22 marca o 3:50:35, została wystrzelona rakieta typu Vega z ukraińskim silnikiem, która wyprowadziła na orbitę satelitę PRISMA (879 kg) – podaje służba prasowa M.K. Yangel Yuzhnoye State „Piwdenne” im. M. K. Jangela. ”

Podkreślono, że od kwietnia 2010 r., od kiedy zrealizowano pierwsze zamówienie włoskiej firmy Avio SpA, wyprodukowano i wysłano do Włoch już 16 takich silników, z których 14 z powodzeniem wypełniło swoje zadanie podczas startu z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej. W tym czasie Vega z ukraińskim silnikiem dostarczyła 29 satelitów na orbitę.

W 2017 r. Podpisano kolejną umowę na produkcję kolejnych 20 bloków silnika RD-843.

Charakterystyczną cechą Silnika RD-843 jest możliwość wielokrotnego uruchamiania podczas lotu, co zapewnia rozcieńczenie satelitów na różne orbity. Obecnie trwają prace nad poprawą charakterystyk silnika w celu rozszerzenia zakresu odzyskanych ładunków, podkreślono w firmie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-